بلاگ, سایر

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن یک ایده زیبایی است که شامل پوشاندن ناخن ها با یک لایه شفاف است که به محافظت از آنها در برابر عوامل نامطلوب و ظاهر زیبا کمک می کند. لمينت ناخن يك روش جديد و يك گزينه عالي براي مقاوم سازي ناخن طبيعي مي باشد. در عين حال كه ظاهر ناخن بسيار طبيعي و زيباست. به دليل سبُك بودن و قابليت انعطاف پذيري و ارتجاعي ،امکان آسیب رسیدن به صدف ناخن خيلي به مراتب كمتر از كاشت پودر مي باشد. کاور کردن ناخن، شبیه کاشت ناخن است، با این تفاوت که در این روش از تیپ ‌های ناخن استفاده نمی‌ شود و همه مواد به طور مستقیم به صورت لایه‌ای نازک روی خود ناخن طبیعی، کار می ‌شوند و برای افرادی که ضخامت ناخن ‌های کاشته شده را نمی پسندند و یا فرم طبیعی ناخن خود را دوست دارند، پیشنهاد می‌ شود.

لمینت ناخن چیست؟

لمینت ناخن برای چه افرادی مناسب است؟

  1. ناخن ‌ها از لایه ‌های پروتئینی به نام کراتین تشکیل شده ‌اند که از ناحیه پایه ناخن زیر کوتیکول، رشد می‌ کنند. ناخن ‌های سالم، صاف و یکدست با شیارهای طبیعی هستند. همچنین رنگ آن‌ ها، یکنواخت و بدون نقطه و تغییر رنگ است.
  2. افرادی که از کاشت ناخن خسته شده اند و یا اینکه نسبت به پودر و مواد کاشت حساسیت دارند میتوانند از لمینیت ناخن استفاده کنند.
  3. افرادی که ناخن های بلند و زیبایی دارند اما ناخن هایشان از استحکام و مقاومت خوبی برخوردار نبوده و شکننده هست. لمینت ناخن باعث می شود تا استحکام ناخن ها بیشتر شده و ظاهر طبیعی ناخن ها نیز حفظ خواهد شد.
  4. افرادی که ضخامت کاشت ناخن رو دوست ندارند و انواع لاک ناخن معمولی و لاک ژل هم دوام خیلی خوبی بر روی ناخن هاشون نداره هم بهتره به سراغ انواع لمینت ناخن بروند و از این طریق ظاهری طبیعی و زیبا برای ناخن هایشان ایجاد کنند.
  5. خانم های که به دلیل موقعیت شغلی و … نمیتوانند از کاشت ناخن استفاده کنند اما تمایل دارند ناخن های مرتب و زیبایی داشته باشند نیز بهتر است از لمینت ناخن طبیعی استفاده کنند. این روش به دلیل داشتن ظرافت و طبیعی بودن، بسیار شبیه به ناخن های طبیعی خواهد بود.
  6. لمینت ناخن برای افرادی که صدف ناخن آن ها صاف و یکدست نیست و سطح ناهمواری دارد هم گزینه خیلی خوبی خواهد بود و می توانند با استفاده از این روش، ناخن های صاف، یکدست و مرتبی داشته باشند.

لمینت ناخن چیست؟

مراحل آموزش لمینت ناخن

برای لمینت ناخن ابتدا ناخن ها را سوهان کشی مرتب می کنیم. در واقع به این روش مانیکور روسی گفته می شود.

دست شما اگر پوست نازکی دارد پوست را باید آهسته عقب زده شود. این پوست اطراف ناخن که کوتیکول ناخن گفته می شود با قیچی های مخصوص روسی گرفته می شود. با سر سوهان مخصوص کوتیکول ناخن را عقب می زنیم به طوری که روی هوا بایستد.

به این منظور این کار را انجام می دهیم که بتوان صدف ناخن بزرگتر و زیباتر و منظم تری داشته باشیم و صدف کاملا گرد و منظم باشد. سپس با سر سوهان پودری یک خش کوچک و ملایم روی ناخن ایجاد می کنیم. سطح ناخن را یک خراش ظریف می دهیم.

این ایجاد خراش هیچ آسیبی به ناخن نمی رساند و صدف ناخن کاملا سالم باقی می ماند و هیچ مشکلی برای ناخن پیش نمی آید. با این کار ناخن را آماده و منظم و هموار می کنیم تا مواد لمینت روی آن اعمال شود. سوهان کشی روی ناخن باعث نازکی آن نمیشود با سوهان کشی فقط براقیت ناخن که با تماس با کرم و روغن و مواد شوینده و …ایجاد شده است را از بین می بریم.

استفاده از مواد بدون آب انجام می شود زیرا با استفاده از آب چسبندگی کاهش می یابد. در آب انجام دادن خیلی مناسب افرادی است که کار سنگین انجام نمیدهند و کار های سبک و راحت انجام می دهند.

این کار برای افرادی است که دوام و استحکام ناخن را می خواهیم بالا ببریم. در واقع هدف از لمینت، زیبایی ناخن و مرتب بودن انتهای ناخن و بالا بردن دوام سطح ناخن است که ناخن بالا بیاید و بتوان آن را بلند کرد.

پس از سوهان کشی روی ناخن یک پرایمر غیر اسیدی می زنیم تا بدنه ناخن برای چسباندن مواد لمینت آماده شود. دقت شود که هر دست را جدا جدا پرایمر بزنید. چون بسیار سیال است و حرکت می کند.

حال از سافت ژل استفاده می کنیم. چون ژل حساس و روانی است، پس از زدن ژل روی هر ناخن 10 ثانیه در داخل دستگاه UV قرار می دهیم تا سطح آن مستحکم شود. در انتهای کار 60 ثانیه داخل دستگاه می گذاریم تا کاملا در جای خود فیکس شود.

دیدگاهتان را بنویسید