بلاگ, سایر

4 نکته که برای محافظت از ناخن باید رعایت شود؟

4 نکته که برای محافظت از ناخن باید رعایت شود؟

بعضی افراد نگران ناخن های دست و پای آسیب دیده خود هستند که اکثرا برای درمان به دکتر پوست مراجعه میکنند و هیچ کس نمی خواهد ناخن های شکننده، تغییر رنگ یا ضخیم ناشی از عفونت یا مراقبت ضعیف داشته باشد. و بسیاری از افراد ظاهر ناخن های رنگارنگ و درخشان با پوشش لاک ضخیم را دوست دارند. بیایید در مورد سلامت ناخن و استفاده از لاک صحبت کنیم.

سوال بزرگ: آیا ناخن های شما نیاز به “نفس کشیدن” بین مانیکور یا لاک زدن دارند؟

به طور خلاصه، پاسخ منفی است. اما هشدار هایی وجود دارد. ناخن ها به دسترسی سطحی به هوا نیاز ندارند زیرا اکسیژن و مواد مغذی را از خون شما دریافت می کنند. اگر ناخن های شما مستعد شکستن هستند، مرطوب نگه داشتن ناخن ها مهم است و توقف در لاک زدن برای مرطوب کردن کمک می کند.

با این حال، بزرگترین احتیاط من این است: اگر هر نوع آسیبی مانند التهاب یا قرمزی کوتیکول، ترک یا شکنندگی، تغییر رنگ یا عفونت قارچی دارید، از لاک یا ناخن مصنوعی استفاده نکنید. استفاده از لاک روی ناخن آسیب دیده سقفی را بر روی باکتری ها قرار می دهد که همچنان به تکثیر و ایجاد مشکلاتی ادامه می دهند. اگر ناخن‌ هایتان سالم هستند، بهتر است هر چند وقت یک بار که دوست دارید به لاک زدن ادامه دهید. برای پوست های دور ناخن حتما از نیپر استفاده کنید برای خرید نیپر خوب میتوانید به سایت هایپر نیل مراجعه کنید.

4 نکته که برای محافظت از ناخن باید رعایت شود؟

چگونه می توانم ناخن های آسیب دیده ترمیم کنیم؟

باکتری ها می توانند منجر به آسیب دائمی ناخن شوند و باعث ایجاد ناخن هایی عجیب و غریب یا دردناک شوند. اگر باکتری ها به چروک شدن ادامه دهند، می توانید ناخن خود را از دست بدهید و در نهایت عفونت به استخوان شما ضربه بزند.

تحقیقات اخیر نشان می دهد که نوعی ویتامین ها می تواند رشد ناخن ها را بهبود بخشد و شکنندگی را کاهش دهد

از بین بردن قارچ ناخن بسیار دشوار است. با درمان توسط متخصص پوست با استفاده از داروهای خوراکی شانس بیشتری برای حل مشکل خواهید داشت.

ممکن است وسوسه شوید که روی ناخن های ناخوشایند رنگ کنید. اما من این را توصیه نمی کنم. شما می توانید اول ناخن خود را ترمیم کنید از هرگونه بیماری های پوستی و سپس به لاک زدن ناخن ها بپردازید.

سایر نکات  برای ناخن های سالم:

اگر یا کاری را انجام می ‌دهید که نیاز دارد دست‌ هایتان زیاد در آب باشد، سعی کنید از محافظ برای محدود کردن قرار گرفتن دست‌ هایتان استفاده کنید.

از استفاده منظم از صابون های تند برای شستن دست ها خودداری کنید. به جای آن فرمول های ملایم را انتخاب کنید.

در مورد عوارض جانبی داروهای که بدون مراجعه به پزشک میخورید خوب بخوانید زیرا برخی از آنها می توانند رشد ناخن را تغییر دهند. و یک توصیه مهم و واقعی وجود دارد که قبلاً شنیده اید: یک رژیم غذایی سالم به حفظ پوست و ناخن های سالم کمک می کند.

از پاک کننده ناخن بدون استون استفاده کنید. وقتی زمان تمیز کردن لاک یا ژل است، مطمئن شوید که از پاک کننده های بدون استون استفاده کنید استون یک ماده بسیار سمی است که برای بدن شما مضر است و همچنین بسیار قابل اشتعال است. حتما برای پاک کردن لاک ژل خود به سالن های زیبایی مراجعه کنید.

4 نکته که برای محافظت از ناخن باید رعایت شود؟

نباید: از محصولاتی که به ناخن شما آسیب میزنند استفاده کنید. لاک پاک‌ کننده‌ قوی و حتی صابون‌ ظرفشویی میتوانند به ناخن‌ های شکننده شما آسیب بزنند. بهتر است استفاده از این محصولات را محدود کنید یا به طور فعال دستکش لاستیکی بپوشید.

مرتباً از مرطوب کننده استفاده کنید. ناخن های مرطوب شده ناخن هایی شاد هستند. اطمینان حاصل کنید که اغلب از لوسیون دست استفاده کنید و در این فرآیند آن را به ناخن ها و کوتیکول های خود بمالید.ناخن‌ های خود را در ناحیه کوتیکول‌ ها نجوید.

این عادات می تواند به بستر ناخن آسیب برساند. حتی یک بریدگی جزئی در کنار ناخن می تواند به باکتری ها یا قارچ ها اجازه ورود داده و باعث عفونت شود. هیچ کس آن را نمی خواهد!

قبل از لاک زدن ناخن، یک لایه محافظ بزنید. استفاده از سفت کننده ناخن به عنوان لایه پایه و لایه رویی یک راه عالی برای کمک به تقویت ناخن است. اگر می توانید چند هفته بدون لاک بمانید، استفاده از یک لایه محافظ روی ناخن های طبیعی شما را در مسیر سریعی برای داشتن ناخن های قوی قرار می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید