بلاگ, کاشت ناخن

مراقبت های بعد از کاشت ناخن

مراقبت های بعد از کاشت ناخن

کاشت ناخن به زیباتر‌ شدن ناخن‌ ها و یک شکل‌ شدن آنها کمک میکند؛ به همین دلیل طرفداران زیادی دارد. برای داشتن ناخنهای زیبا باید مراقبت‌ های بعد از کاشت ناخن را انجام دهید و این کار نیاز به کمی حوصله و صرف وقت دارد. کاشت و ترمیم ناخن احساس خوبی را در انسان‌ ها ایجاد میکند؛ اما اگر به خوبی از ناخنها مراقبت نشود، این حس در سریعترین زمان ممکن از بین میرود. البته کاشت ناخن تقریباً بعد از 30 روز نیاز به ترمیم دارد که با انجام نکات مراقبتی، در زمان بین کاشت و ترمیم نیز ناخن‌ های زیبا و بادوامی خواهید داشت. ما به شما بهترین لوازم کاشت ناخن را ارائه میدهیم تا از زیبایی ناخن خود لذت ببرید فروشگاه هایپرنیل  بروزترین برند های دنیا را برای ناخن کاران و سالن داران عزیز فراهم کرده است تا بهترین ها را خلق کنند

به طور کلی کاشت ناخن کاری تخصصی محسوب میشود که باید در محیطی بهداشتی و زیر نظر ناخنکار های حرفه‌ای انجام شود. استفاده از مواد اولیه مرغوب و ابزارهای تمیز و ضدعفونی‌ شده از اولویت‌ های انجام این کار است. در ادامه برخی از نکات مهم مراقبت‌ های بعد از کاشت ناخن را شرح میدهیم که از دیدن دست‌ های زیبای خود لذت ببرید.

 مراقبت های بعد از کاشت ناخن

 انجام حداقل فعالیت با ناخن ها

به طور کلی برای داشتن ناخن‌ های زیبا باید حداقل کار را با آنها انجام دهید. در واقع ناخن‌ های کاشته‌ شده یا ناخن‌ های طبیعی بلند برای انجام کارهای مختلف نیستند. ناخن کارآیی ابزار کار را ندارد و کارکردن با آن آسیب‌ های جدیی را به بار می‌آورد. به همین دلیل هنگام کار باید مراقب این باشید که به ناخن‌ های شما هیچ‌ گونه آسیبی نرسد.

اغلب در 24 الی 48 ساعت اول پس از کاشت با پودر یا ژل بهتر است از انجام کارهای آسیب‌ زننده خودداری کنید که ناخن‌ های کاشته‌ شده روی دست شما ثابت شوند؛ این کار به چسبیدن بهتر مواد روی دست ناخنهای شما کمک میکند. پس از این مدت نیز بهتر است با احتیاط کامل کارهای خود را انجام دهید.

 استفاده از دستکش

پیش از انجام کارهایی که باید با دست انجام شوند، دستکش بپوشید. کارهایی مانند باغبانی و ظرف شستن را با کمک دستکش انجام دهید؛ زیرا رطوبت به ناخنها آسیب میزند. هرچه ناخن‌ های شما از آب و رطوبت دورتر باشد، ماندگاری بیشتری دارند.

استفاده از دستکش از تماس دست با سطوح مختلف جلوگیری میکند و مانع شکستن، ترک خوردن و هوا گیری ناخنها میشود. همچنین استفاده از مواد شوینده باید به همراه دستکش باشد؛ زیرا مواد موجود در شوینده‌ ها به ناخنها آسیب جدی میزند. از همین رو تا جای ممکن از برخورد ناخن با مواد شوینده جلوگیری کنید.

دوری از برخورد ناخنها با رطوبت و آب زیاد

یکی از مهمترین نکات مراقبت‌ های بعد از کاشت ناخن، دوری از رطوبت و آب زیاد است. قراردادن ناخن‌ ها در آب برای ناخن‌ های کاشته شده مناسب نیست؛ زیرا رطوبت به مرور ناخن‌ ها را ضعیف میکند و استحکام و زیبایی آن را از بین میبرد.

دوری از آتش و حرارت بالا

اغلب به اشخاصی که کاشت ناخن انجام داده‌اند، توصیه میشود که دست‌ های خود را مقابل حرارت و آتش زیاد قرار ندهند؛ زیرا آتش و حرارت بیش از حد باعث ذوب شدن مواد کاشت خواهد شد. از این رو بهتر است هنگام آشپزی، استفاده از فر و کار کردن با اجاق گاز، از دستکش‌ های آشپزخانه استفاده کرده و از حرارت دوری کنید.

 مراقبت های بعد از کاشت ناخن

نکاتی مهم مراقبت از ناخن بعد از کاشت

  • از پاک‌کننده لاک ناخن بدون استون استفاده کنید، زیرا اثر سختی کمتری روی ناخن‌ ها دارد
  • از ناخن‌ ها به‌ عنوان ابزار استفاده نکنید.
  • یک رژیم غذایی متعادل داشته باشید که حاوی تمام مواد مغذی ضروری برای پوست و ناخن‌ های خوب / سالم باشد.
  • آب فراوان بنوشید تا پوست و ناخن‌ها هیدراته بماند.
  • هر شب دست‌ ها و کوتیکول ها را با یک کرم دست غنی درست قبل از رفتن به رختخواب ماساژ دهید.
  • پس از شستشو، دست‌ ها را کاملاً خشک کنید. همیشه بعد از شستشو از کرم یا لوسیون دست استفاده کنید تا پوست را روان و نرم کند. برخی از کرم‌ های دست حاوی فیلترهای UV هستند که باعث کاهش بیش‌پیگمانتاسیون (که به‌ عنوان نواحی تیره‌تر پوست دیده میشود) در پشت دست‌ ها میشود.

در این مقاله به شما راهنمایی مراقبت از ناخن بعد از کاشت را ارائه دادیم، توجه به این نکته ها به سلامت دست و ناخن های شما اهمیت دارد، برای خرید بهترین لوازم کاشت ناخن در تهران میتوانید برای مشتریان خود ایده های بروز را خلق کنید قبل از خرید حتما به برند و لوازم کاشت ناخن توجه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید