بلاگ, سایر

تفاوت لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

تفاوت لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

ناخن‌ های ژلیش معمولاً بیشتر از لاک‌ های سنتی دوام می‌آورند که میتواند یک مزیت اصلی برای برخی افراد باشد. آنها همچنین بلافاصله پس از روی ناخن خشک می شوند، بنابراین مردم نیازی به نگرانی در مورد لکه دار شدن پولیش خود ندارند. با این حال، با گذشت زمان، مانیکور ژلی می تواند مضر باشد. برخی از افراد ناخن های شکننده و نازکی را تجربه می کنند که شکافته می شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است واکنش های به مواد شیمیایی خشن داشته باشند. در مورد ایمنی ژلیش ناخن، نحوه برداشتن آنها و نکاتی برای سالم و قوی نگه داشتن ناخن ها بدانید.

احتمالا  محصولات مختلفی نظیر ژلیش و یا لاک را در سالن های آرایشی دیده اید و از خود پرسیده‌ اید که لاک ناخن با ژلیش چه تفاوتی دارد. یا شاید فکر میکنید که لاک و ژلیش یکی هستند و هیچ تفاوتی با هم ندارند! اگر چه ممکن است که از لاک و یا ژلیش ناخن به جای هم استفاده شود، اما این دو محصول با هم تفاوت دارند. بهتر است که قبل از استفاده از این محصولات، تفاوت آن‌ ها را نیز بدانید و سپس اقدام به خرید ژلیش یا لاک ژل و لاک معمولی کنید.

لاک ژل و ژلیش ناخن چیست؟

به طور خلاصه، لاک ژل به انگلیسی یکی از جدیدترین تکنیک‌ های رنگ‌ دهی به ناخن است که به سرعت خشک شده و ماندگاری زیادی دارد. در واقع نوعی لاک است که برای خشک شدن نیاز به اشعه UV دارد. ژلیش ناخن با چندین لایه رنگی که روی ناخن ایجاد میکند، باعث ضخامت بیشتر ناخن‌ ها شده و آن‌ ها را در برابر آسیب مقاوم میکند.

لاک ناخن معمولی چیست؟

لاک ناخن، محصولی قدیمی است که برای رنگ دادن به ناخن‌ ها از آن استفاده میشود. کمتر کسی پیدا میشود که با لاک ناخن آشنایی نداشته باشد. قدمت لاک ناخن به ۳۰۰۰ سال قبل از میلاد باز میگردد. خاستگاه اولیه آن کشور چین بوده است. در زمان سلسله مینگ، لاک از مخلوط موم زنبور عسل، سفیده تخم مرغ، رنگ‌ های گیاهی و ژلاتین ساخته میشده، اما امروزه از پلیمر فیلمی که در بوتیل استات یا‌ اتیل استات حل شده است، ساخته میشود.

تفاوت لاک ژل با لاک معمولی چیست؟

مزایای لاک ژلیش و ژل ناخن

لاک ژلیش ناخن ماندگاری نسبتا طولانی داشته و در برابر خراش و یا آسیب مقاوم است. این محصول دقیقا مانند لمینت ناخن، لایه‌‌های ضخیم روی ناخن‌ ها ایجاد کرده و باعث میشود که ناخن‌ های نازک، ضخیم‌ تر و مقاوم شوند. رنگ‌ های متنوع ژلیش، زیبایی ناخن‌ ها را دو چندان کرده و براقیت خاصی به آن‌ ها میبخشد. لاک ژل در برابر شستشوی زیاد مقاوم است و بر خلاف لاک معمولی هیچ پریدگی پیدا نمیکند.

لاک های ژل نسبت به انواع لاک معمولی ماندگاری بیشتری دارند. ژلیش آنقدر روی ناخن باقی میماند تا ناخن‌ ها رشد کرده و بلند شوند. در واقع این زمان است که نیاز به ترمیم پیدا میکند وگرنه به خودی خود هیچ آسیبی نمیبیند.

عوارض و مضرات ژلیش ناخن

تنها موردی که در زدن ژلیش باید به آن دقت کافی کرد، این است که نباید ناخن‌ های خود را در مدت زمان طولانی زیر دستگاه یو وی قرار دهید. چرا که تابش اشعه‌ های این دستگاه بسیار قوی‌ تر از اشعه‌ های خورشید است و ممکن است در دراز مدت باعث مشکل شود. البته بهتر است که لاک ژل برای مدت زمان طولانی روی ناخن‌ ها نماند و به اصطلاح به ناخن‌ ها اکسیژن رسانی شود.

بهترین مارک لاک ژل

در حال حاضر تنوع لاک ژل در بازار بسیار زیاد است. به همین دلیل نمیتوان به طور قطع بهترین مارک ژلیش را مشخص کرد. البته انواع لاک ژل بس آندره ،بیلو، تنوع رنگی و دوام فوق‌ العاده‌ ای دارند.

دیدگاهتان را بنویسید